جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چگونه وای فای مودم رو مخفی کنیم؟

آیا برای شما هم تجربه هک شدن وای فای خانگی پیش آمده است ؟ یا اینکه بدون اجازه به وای فای منزل یا محل کار شما وصل شده‌ و حجم بالایی از اینترنت را مصرف کرده باشند؟ این مشکل به نوبه خود مشکل رایجی است که عده زیادی از کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

اما راه حل مناسب چیست؟ عوض کردن رمز عبور؟ خاموش نگاه داشتن مودم؟ شاید روش‌ها در کوتاه مدت موثر باشند اما اگر بتوانی وای فای را از دید دیگران مخفی کنیم چه؟ با صبانت در ادامه همراه باشید.

شبکه وایرلس (Wireless) یا بی‌سیم در مقایسه با شبکه‌های باسیم از امنیت کمتری برخوردار است، پسه نفود به آن آسان‌تر بوده و خطر هک شدن این شبکه‌ها را افزایش می‌دهد.

برای مقابله با این خطر روش‌های متفاوت و زیادی به کار می‌رود که تأثیرگذارترین آن را می‌توان مخفی کردن نام شبکه وای فای یا همان SSID  دانست.

در این روش به‌گونه‌ای عمل می‌شود که سایر دستگاه‌ها بدون دانستن نام وای فای نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. البته دستگاه‌هایی که پیش از این به مودم وصل بوده‌اند، همچنان می‌توانند به آن متصل شوند. در غیر این صورت باید حتما اطلاعات مودم را داشته باشند.

معمولا روش در مودم‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. چراکه شرکت‌های سازنده محصولات خود را با رابط‌های کاربری مخصوص به خود به مشتریان عرضه می‌کنند.

اما به طور کلی روند انجام این کار به شکل زیر است.

  • در ابتدا وارد مرورگر خود شوید.
  • در بخش جستجو آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید.
  • نام کاربری و رمز عبور مودم خود را وارد کنید. (در اکثر موارد نام کاربری و رمز عبور به‌طور پیش‌فرض admin در نظر گرفته شده است.)
  • به بخش Wireless Setting مراجعه کرده و تیک گزینه Enable SSID Broadcast را حذف کنید.
  • در نهایت تغییرات انجام شده را با کلیک روی گزینه Save اعمال کنید.