ساعت کاری 09:00-18:00

کرج،میدان شهدا،برج نوا طبقه 2 واحد 1

32262555

VOIP

تلفن تحت شبکه VOIP یا Voice Over Internet Protocol به معنای انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک دیتا شبکه، که با نام IP تلفنی نیز از آن یاد می شود، امکان استفاده از اینترنت برای مکالمات تلفنی را فراهم می نماید. VOIP یک روش برای تبدیل سیگنال های آنالوگ صوت به داده های دیجیتال است که از طریق اینترنت منتقل می شوند. هدف از این کار غلبه گام به گام بر چالش هایی است که انتقال ترافیک صوتی را بر روی سیستم نه چندان با کیفیت شبکه های محلی با خطر رو به رو می سازد. متداول ترین کاربرد VOIP برای موارد شخصی و استفاده در منازل، سرویس های تلفنی مبتنی بر اینترنت است که با محوریت یک سوییچ تلفن انجام می شود.

VOIP

یکی از محصولات صبانت در خصوص ارائه خدمات تلفن، سرویس صبافون می باشد که مشترکین پس از دریافت شماره اختصاصی خود قادر خواهند بود این خدمت را به یکی از روش های زیر دریافت نمایند.

voipارائه تلفن ثابت بر روی سیم مسی :

این نوع سرویس مبتنی بر شبکه سازی، از طریق اجرای سیم مسی و یا راهکار های وایرلس ویژه شهرک ها ، برج ها و مجتمع ها می باشد تا بواسطه شبکه ایجاد شده مشترکین بتوانند سرویس تلفن و اینترنت را در اختیار گیرند.

ارائه تلفن ثابت به واسطه ip phone  :

در این نوع سرویس مشترک فارغ از بستر ارتباطی که می تواند فیبر ، سیم مسی و یا وایرلس باشد سرویس اینترنت خود را دریافت کرده و گوشی IP phone را به شبکه صبانت متصل می نماید و به واسطه شماره اختصاصی خود می تواند از این نوع خدمت بهرمند گردد.

ارائه تلفن ثابت به واسطه ATA :

در این نوع سرویس مشترکین صبانت قادر خواهند بود تا با استفاده از دستگاه تلفن معمولی خود  و اتصال آن به  ATA – analog telephone adapter  به شبکه تلفن صبانت متصل شوند و به واسطه شماره اختصاصی خود از کلیه خدمات این شبکه بهره مند گردند .

saba tel

یکی دیگر از محصولات صبانت در خصوص ارائه خدمات تلفن،  سرویس صباتل می باشد ، خدمات صباتل امکان استفاده از اینترنت را برای مکالمات تلفنی فراهم می نماید ، این خدمت جهت مشترکین سرویس های  اینترنت صبانت فارغ از بستر های ارتباطی ( سیم مسی ، بی سیم و فیبر) می باشد. و مشترکین را قادر می سازد تا با نصب نرم افزار صباتل بر روی گوشی هوشمند خود از خدمات نسل جدید تلفن برخوردار گردند.  نکته حائز اهمیت اینکه سرویس صباتل در شبکه صبانت امکان بهره برداری داشته و به کلیه اپراتور های تلفن همراه و شرکت های مخابراتی ارتباط  متقابل دارد تا مشترکین قادر به مکالمه با کلیه کاربران اپراتور های دیگر بر روی گوشی تلفن همراه خود باشند.

مهم ترین مزیت های  استفاده از سرویس صباتل

  • دارا بودن یک شماره  اختصاصی بر روی تلفن هوشمند بدون نیاز به سیم کارت
  • انتخاب شماره دلخواه در زمان خرید  در صورت امکان
  • عدم محدودیت در جابجایی در داخل استان
  • دارا بودن کلیه امکانات یک تلفن ثابت
  • پشتیبانی خدمات در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته
  • تعرفه های رقابتی و دارا بودن صرفه های اقتصادی

voip

یکی دیگر از محصولات  صبانت در خصوص ارائه خدمات تلفن ،  ارائه سرویس تلفن سازمانی می باشد به این ترتیب که این سرویس امکان برقراری تماس های متعدد و هم زمان را برای سازمان ها فراهم می نماید و کلیه سازمانها و شرکت ها که از این سرویس استفاده می نمایند قادر خواهند بود تا با خرید یک شماره ، چندین کانال تلفن برای خود ایجاد نمایند و مبتنی بر نیاز های درون سازمانی خود شماره داخلی های مدنظر خود را به زیر بخش های سازمان خود اختصاص دهند.

سرویس sip trunk  :

این نوع سرویس برای آن دسته از سازمان ها و شرکت هایی می باشد که نیاز مند تعداد  10 ، 20 ،30 و یا بیشتر کانال همزمان ورودی و خروجی می باشند که بواسطه ایجاد یک ترانک فیمابین شرکت صبانت و شرکت سرویس گیرنده راه اندازی و آماده بهره برداری می گردد.

IP PBX as a service :

این نوع سرویس سازمانی به منظور ایجاد صرفه های اقتصادی برای سازمان ها و شرکت ها می باشد ، بدین گونه که جهت راه اندازی سرویس PBX ،  نرم افزار مشترک در مرکز داده شرکت صبا نت قرار گرفته و سازمانها تنها با استفاده از پهنای باندی که از شرکت تهیه نموده اند قادر به استفاده از این سرویس می باشند تا بتوانند در هزینه های نگهداری ، پشتیبانی و تجهیزات صرفه اقتصادی ایجاد و هزینه های خود را مدیریت نمایند.